Ve společnosti TREZORSERVIS s.r.o. poskytujeme všechny naše služby na základě právní způsobilosti k podnikání v oboru technických bezpečnostních služeb.

Home     →      služby a servis

Cylindrickou vložku měříme vždy od středového šroubu a je pro nás důležitý rozměr (b) a rozměr (c). Rozměr (b) bývá většinou odlišný od rozměru (c). Správná velikost vložky se určí změřením vzdáleností (a), (b) a (c), jak je patrno na obrázku…

 

(a) - tloušťka dveří

(b) - vzdálenost mezi upevňovacím šroubem cylindrické vložky a vnější hranou kování z vnější strany dveří

(c) - vzdálenost mezi upevňovacím šroubem cylindrické vložky a vnější hranou kování z vnitřní strany dveří

 

Spojením rozměrů (b) a (c) získáte požadovanou velikost cylindrické vložky – např. 29/35mm.

JAK SPPRÁVNĚ ZMĚŘIT VLOŽKU

MOHLO BY VÁS DÁLE ZAJÍMAT K CYLINDRICKÝM VLOŽKÁM….

 

Jak často by se měla vyměňovat cylindrická vložka ve vchodových dveřích?

Výměna se doporučuje zpravidla po 5-10 letech provozu podle četnosti otevírání. Důvodem je nejen fyzické opotřebení, ale i možné zastarání a překonání bezpečnostních ochranných prvků. Při poškození je nutné vyměnit vložku ihned.

 

Je nutné provádět údržbu cylindrické vložky?

Servis cylindrické vložky závisí na prostředí, kde je umístěná, doporučujeme minimálně 1x za rok použít mazadlo, např. FAB mazadlo plus.

 

Je možné přestavět cylindrickou vložku na jiný klíč?

Ano, vložku je možné přestavět na jiný klíč.

 

Je možné podle klíče vyrobit cylindrickou vložku?

Ano, nejen vložku, ale i např. visací zámek, přídavný zámek atd.

 

Slyšeli jsme termín „sjednocený uzávěr“, co to znamená?

Sjednocený/společný uzávěr „SU“ znamená přestavění vložek na jeden klíč: jedním klíčem potom odemkneme např. hlavní vchod, sklep, půdu, garáž, visací zámek u zahrady atd. Místo několika klíčů na svazku máme pouze jeden.

 

Je možné při ztrátě bezpečnostní karty nechat přidělat klíč s právní ochranou?

Je třeba odlišovat bezpečnostní kartu (legislativně chráněné klíče) a kartu identifikační (klíče bez legislativní ochrany). V případě klíče s legislativní ochranou není možné bez bezpečnostní karty klíč přidělat.

 

Je možné vyrobit klíč jen na základě předložení bezpečnostní karty, bez předložení klíče?

Ano.

 

Co dělat při ztrátě klíčů?

Obrátit se na nás. Pomůžeme vám s bezklíčovým otevřením zámku a zajístíme urgentní výměnu nové vložky.

 

Co je to „bumping metoda“ a jak je možné se bránit?

Bumping nebo také bumpkey method nebo SG metoda je nedestruktivní dynamická metoda „NDM“ k překonání cylindrické vložky. Nedestruktivní metodou se nazývá proto, že její použití nemusí být na zámku příliš patrné (jako je tomu např. u zámku odvrtaného). Tato metoda vyžaduje speciální klíč pro každý druh cylindrické vložky a každý existující profil. K překonání zámku je potřeba jisté dávky zručnosti. I tak je překonání otázkou velké náhody.

Tento způsob překonání cylindrické vložky existuje již asi 50 let. Zprávy o ní se objevují účelově v různě dlouhých periodách a díky výše uvedenému zase upadají v zapomnění. Výrobci vložek se snaží být o krok napřed – proto tato metoda byla v roce 2002 zahrnuta do podmínek certifikace. Byli jsme v tomto směru jediní v Evropě, okolní státy na tuto metodu výrobky necertifikovali a ani technicky neupravovali. NDM lze v ojedinělých případech otevřít starší zámky, případně ty, které nemají žádné ochranné prvky. Proti NDM je možné se chránit zakoupením certifikované cylindrické vložky. Cylindrické vložky se totiž v ostatních evropských zemích certifikují pouze dle normy EN 1303. V České republice je základem certifikace bezpečnosti cylindrických vložek a odvozených výrobků moderní evropská norma ČSN P ENV 1627, která navíc stanovuje parametry certifikace cylindrických vložek proti různým metodám překonání (odvrtání, vyhmatání, atd.).

KONTAKTUJTE NÁS

RADY A INSPIRACE

TREZORY

NOVINKY

RYCHLÝ KONTAKT

Prosíme o Vaši trpělivost při volání.

Domluva servisu, oprav:

technická podpora

pracovní dny: 7:30-16:30 hod

pátek: 7:30-15:00 hod

© 2019-20 www.trezorservis.cz

autor stránek - www.alihrdinova.com